Jak znaleźć pracę na wakacje za granicą w 2019 roku?

Jak znaleźć pracę na wakacje za granicą w 2019 roku.

Jesteś świeżo upieczonym maturzystą i nie masz pomysłu na przyszłość?
A może jesteś studentem, masz już za sobą kilka lat dorywczej pracy w kraju i chciałbyś coś zmienić?

To właśnie teraz jest świetny moment, żeby podjąć decyzję o wyjeździe.

Praca wakacje 2019 – dlaczego warto wyjechać za granicę?

Praca dla młodzieży za granicą jest bardzo popularna, z pewnością znasz kogoś, kto wyjechał
i jest zadowolony z zarobków i poziomu życia. Ty też możesz do niego dołączyć!

Przed Tobą najdłuższe wakacje w Twoim życiu – 3 pełne miesiące. Wykorzystaj je! Dajemy Ci możliwość połączenia pracy i odpoczynku w ciekawych turystycznie miejscach!
Wyjedź z nami do Niemiec lub Holandii. Mamy dla Ciebie ciekawe oferty pracy, nawet jeśli nie znasz języka obcego (oferty pracy w Holandii) i nie masz doświadczenia.

Pospiesz się – rekrutacja już ruszyła!

dlaczego warto wyjechac do pracy za granicą

 

Bardzo możliwe, że nie będzie to tylko tymczasowa praca na lato 2019, ale szansa na dłuższy wyjazd. Z naszą agencją to możliwe!

Zarobek czy doświadczenie zawodowe – co wybrać?

Nasze doświadczenie agencyjne pokazuje, że kandydatów możemy podzielić na dwie grupy – tych,

którym sezonowa praca za granicą kojarzy się tylko i wyłącznie z dobrym zarobkiem, gdzie samo stanowisko ma mniejsze znaczenie oraz takich kandydatów, którym zależy na zdobyciu konkretnego doświadczenia – na stanowisku zgodnym z ich wykształceniem i zainteresowaniami.


Nasi rekruterzy odpowiadają na te potrzeby – mamy różne oferty pracy, zarówno pod kątem branży, jak i wymagań, czy zarobków. Jeśli jesteś zainteresowany pracą za granicą – napisz do nas!
Z pewnością znajdziemy ofertę pracy dopasowaną do Ciebie!

w jakich branzach znajdziesz zatrudnienie

Z każdej branży oferujemy po kilka atrakcyjnych stanowisk.
Wśród proponowanych przez nas ofert pracy znajdziesz m.in. pracę dla:;
– pracowników produkcji;
– pracowników robót ziemnych;
– pracowników budowlanych;

– pracowników segregacji;
– pracowników piekarni;

– operatorów maszyn CNC;
– operatorów wózków widłowych;

– magazynierów;
– pakowaczy;
– cieśli szalunkowych;
– malarzy;
– stolarzy;
– sortowaczy;
– kierowców;
– monterów
– i wielu innych!

jakie benefity znajdziesz w poszczegolnych ofertach pracy

Praca za granicą 2019 – ile można zarobić?

Wynagrodzenie jest uzależnione od kilku czynników. Tak naprawdę dobrze płatna praca za granicą 2019 zależy od parametrów samej oferty, wymogów pracodawcy, niezbędnego doświadczenia, czy znajomości języków obcych. Im wyższe, bardziej wymagające stanowisko, tym lepsze zarobki.

Długość oferowanego przez nas kontraktu wynosi 4, 6, 8 lub 12 tygodni, w zależności od oferty.
Zazwyczaj istnieje opcja przedłużenia zawartego kontraktu.

Czy praca na wakacje za granicą się opłaca?

W naszej agencji zarobki są mocno zróżnicowane, w pracy wakacyjnej obowiązuje stawka wiekowa:
– 18 lat: od 7,25 euro brutto/godz.,

– 19 lat: od 7,55 euro brutto/godz.,

– 20 lat: od 7,75 euro brutto/godz.,

– 21+ : od 9,44 euro brutto

W sektorze agrarnym stawki są wyższe.

Każda oferta pracy jest rzetelnie opisana, dzięki czemu od razu znasz wymagania, miejsce zatrudnienia, warunki pracy i wynagrodzenie.

Im większe masz doświadczenie, tym więcej możesz zarobić!

Praca za granicą 2019 – od czego zacząć?

1. Przeanalizuj swoje predyspozycje, wypisz stanowiska/branże, na które chciałbyś aplikować. Zastanów się, jakie warunki powinna spełniać najlepsza praca sezonowa za granicą, co jest dla Ciebie ważne.

W APN Praca za granicą znajdziesz propozycje zatrudnienia z kilkunastu branż. Zawsze staramy się maksymalnie dopasować ofertę do kandydata, dlatego też dużo łatwiej będzie, gdy będziesz choć orientacyjnie wiedział, co chcesz robić, co Cię interesuje albo do czego masz predyspozycje.

2. Wybierz kierunek – wakacyjna praca w Holandii a może praca w Niemczech?

Nasi rekruterzy podpowiedzą Ci, gdzie warto wyjechać. Jeśli masz rodzinę albo znajomych w danym mieście/regionie – koniecznie nam o tym powiedz. Być może znajdziemy ofertę w ich pobliżu.
Weź również pod uwagę, że charakter pracy, warunki zatrudnienia, przepisy są różne dla danych państw. W Holandii pracodawcy są bardzo przyjaźnie nastawieni i na przykład umieszczają napisy informacyjne w języku polskim. Oprócz tego możemy trafić na przełożonego – Polaka, który kilka lat wcześniej wyjechał do pracy.

3. Zdecyduj, czy wyjedziesz sam, czy w parze.

Wakacyjna praca za granicą dla par ma kilka znaczących plusów. Pozwala połączyć obowiązki z przyjemnością – podwójne zarobki, czas spędzony wspólnie, ciekawe doświadczenie dla obojga. Świetny start dla młodych małżeństw, idealna propozycja dla narzeczonych.

Wspólnie ustalcie kierunek wyjazdu i branżę, w której chcecie pracować. Razem jest zawsze bezpieczniej i raźniej. Szczególnie jeśli nie znacie języka obcego.

4. Regularnie przeglądaj oferty pracy.

Śledź naszego Facebooka, przeglądaj stronę internetową – co kilka dni dodajemy nowe oferty pracy. Zawsze możesz też do nas zadzwonić, wysłać maila albo napisać poprzez kanały social media.

Odpowiadamy na każdą wiadomość.

5. Starannie przygotuj swoje CV, zadbaj o swój profil w mediach społecznościowych.

Jeśli któraś z przedstawionych ofert Cię zainteresuje – wyślij do nas CV. Życiorys powinien zawierać wszystkie istotne informacje a w szczególności opis Twojego doświadczenia, poziom znajomości języków obcych, posiadane umiejętności, kwalifikacje i kursy. Pamiętaj, by dopisać stanowisko, na które aplikujesz. Dbaj o swój profil w social mediach, rekruterzy również na to zwracają uwagę.

6. Poinformuj swoich znajomych, że szukasz pracy.

Im więcej osób wie, że szukasz pracy, tym lepiej. Być może ktoś poleci Ci pracodawcę albo to Ty zostaniesz polecony komuś. Dlatego jeszcze raz podkreślamy – dbaj o swój wizerunek w sieci. Rekruterzy go weryfikują!

7. Zapisz się na kurs językowy.

W pracy za granicą bardzo ważna jest znajomość języka danego kraju albo przynajmniej znajomość języka angielskiego. Im wyższy poziom, tym większy wachlarz ofert do wyboru, wyższe zarobki i lepsze możliwości awansu.

Języka obcego możesz uczyć się samodzielnie w domu, poprzez dostępne platformy e-learningowe lub na kursach stacjonarnych. Wakacje to świetny moment na naukę.

Pamiętaj, że komunikatywna znajomość języka obcego zawsze się przyda.

8. Dokładnie czytaj ogłoszenia o pracę.

W każdej ofercie pracy znajdziesz konkretne wymagania. Pamiętaj, że rekruter otrzymuje dziesiątki CV, dlatego bardzo ważnym jest, by zawarte w życiorysie informacje były konkretne, przejrzyste i chronologiczne. Nie musisz korzystać z kreatorów CV, możesz samodzielnie przygotować schludny, elegancki i czytelny życiorys.

9. Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną, zadbaj o odpowiedni ubiór.

Na każdą rozmowę kwalifikacyjną przychodź przygotowany. Miej ze sobą kopię CV, ewentualnie listu motywacyjnego, certyfikatów. Ubieraj się czysto, elegancko i schludnie.

10. Zbieraj referencje od pracodawców.

Jeśli masz za sobą jakieś doświadczenie, wolontariat, praktyki, pracę sezonową – zbieraj referencje – to zawsze się przyda.

Praca za granicą bez języka i doświadczenia


Brak doświadczenia i nieznajomość języka obcego kraju, do którego chciałbyś wyjechać nie musi oznaczać rezygnacji z wyjazdu! Każdy kiedyś zaczynał, więc i dla Ciebie też
praca za granicą bez doświadczenia się znajdzie. Musisz jednak wiedzieć, że praca za granicą 2019 bez języka może ograniczyć Ci wybór branż i stanowisk.

Zatrudnienia szukaj w rolnictwie, sadownictwie, budownictwie i produkcji przemysłowej. Wyjechać możesz samemu lub w parze.

Jeśli nie znasz języka albo nigdy nie korzystałeś z ofert pracy za granicą – skorzystaj z pomocy wykwalifikowanego rekrutera z agencji. Nie tylko pomoże Ci znaleźć bezpieczną pracę, ale również podpowie, na co warto zwrócić uwagę oraz jak przygotować się do wyjazdu.

wakacyjna praca za granica - gdzie szukac

Jak stworzyć CV i list motywacyjny o pracę na wakacje?

Potencjalny pracodawca/rekruter Cię nie zna. Nigdy Cię nie widział, nie rozmawiał z Tobą, nie zna Twoich zainteresowań i predyspozycji. I zanim osobiście uściśnie Ci dłoń – najpierw spojrzy na Twoje dokumenty. To będzie kilka sekund, które zaważy na Twoim zatrudnieniu. Zrób wszystko, by to właśnie Ciebie wybrał!

1. Stwórz indywidualny życiorys i list motywacyjny

Przede wszystkim dokładnie przeczytaj treść ogłoszenia o pracę. Wypisz wymagania, które stawia pracodawca i to właśnie na nich oprzyj swój życiorys i list motywacyjny. Zadbaj, by dokumenty były spersonalizowane, sprawdź je pod kątem merytorycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym. Pisz prawdę! Podniesienie kwalifikacji czy znajomości języka obcego bez potwierdzenia w rzeczywistości ukaże Cię w bardzo niekorzystnym świetle.

2. Zadbaj o odpowiednią prezentację dokumentów

Profesjonalny adres e-mail, niedbale wykonane zdjęcie z imprezową pozą, nieczytelnie przedstawione informacje – wbrew pozorom rekruterzy nadal otrzymują podobne dokumenty. Zadbaj, by Twoje CV i list motywacyjny pozytywnie się wyróżniały, również pod kątem układu i kolorystyki.

Pamiętaj!
To CV i list motywacyjny bardzo często decydują o Twoim zatrudnieniu!

Praca za granicą na wakacje – jak przygotować się do wyjazdu?

Spędziłeś kilkanaście godzin na poszukiwaniu odpowiedniej oferty pracy. Pytałeś wśród znajomych, odwiedziłeś kilka agencji pracy, zostawiłeś swoje CV.

Po kilku dniach dostajesz telefon – jest praca wakacje 2019 dla Ciebie!

Jakie kroki powinieneś dalej podjąć?

1. Jeszcze raz sprawdź swojego potencjalnego pracodawcę.
Zakładamy, że wysyłając CV dokonałeś wstępnego researchu, jednak zachęcamy do wykonania go ponownie. Poszukaj opinii o pośredniku, poczytaj fora, popytaj znajomych, sprawdź profile social media, zweryfikuj, czy firma istnieje, czy jest zarejestrowana, poszukaj adresu siedziby i numeru telefonu. Praca za granicą od zaraz 2019 musi być w 100% bezpieczna i musi pochodzić z legalnego źródła! Jeśli tych informacji nie znajdziesz – zachowaj ostrożność!

2. Przeczytaj dokładnie umowę
Kiedy już umówisz się na spotkanie i dostaniesz do ręki umowę – koniecznie dokładnie ją przeczytaj. Poszukaj informacji o zakwaterowaniu, o czasie i miejscu wykonywania obowiązków, zweryfikuj wynagrodzenie i formę wypłat. Sprawdź, czy nie ma dodatkowych opłat opisanych drobnym druczkiem, przeczytaj warunki rozwiązania umowy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, albo coś budzi Twoje wątpliwości – nie bój się pytać.

3. Pamiętaj o własnych dokumentach!

Do wyjazdu za granicę potrzebujesz dowodu osobistego i/lub paszportu. Posiadanych dokumentów starannie pilnuj, nie oddawaj ich bez wyraźnego powodu. Przygotuj sobie na wszelki wypadek kserokopie lub kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem. Inne dokumenty, które mogą być przydatne to prawo jazdy lub certyfikaty potwierdzające Twoje umiejętności i kwalifikacje. Dopytaj, czy dokumenty muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.

4. Zadbaj o ubezpieczenie.

Sprawdź, czy pracodawca/pośrednik zapewnia Ci ubezpieczenie. Zobacz, jakie zdarzenia obejmuje, przeczytaj warunki, zabierz wymagane dokumenty. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, nie znajdujesz informacji o kosztach – dopytaj. Jeśli potrzebujesz szerszego wariantu ubezpieczenia – dokup go.

5. Poinformuj rodzinę i znajomych.

Podaj rodzinie/bliskim wszelkie informacje, które mogłyby być potrzebne w sytuacji awaryjnej. Poinformuj o miejscu pobytu, terminie powrotu, podaj dane pracodawcy, zostaw numery telefonu.
Cyklicznie kontaktuj się ze swoimi bliskimi, dbaj o siebie.

Praca dla studenta za granicą jest bezpieczna. Wystarczy przestrzegać tylko kilku powyższych zasad. Jeśli chcesz skorzystać ze sprawdzonych, legalnych ofert pracy – napisz do nas.

praca na wakacje za granicą - kilka rad od rekrutera

Mamy nadzieję, że dzięki niniejszemu poradnikowi znajdziesz ciekawą, satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Wierzymy, że nadchodzące wakacje przyniosą Ci wiele odpoczynku, radości i zawodowych sukcesów.

Jeśli chciałbyś podjąć ciekawą pracę za granicą albo zadać pytanie naszym rekruterom – napisz do nas maila, napisz na Facebooku albo zadzwoń.

Rekrutacja do pracy na wakacje już trwa!